Reklamace/e-shopy: Vadná ruční brzda

Reklamace automobilu

dobrý den . nedávno jsem zakoupil automobil od prodejce který provozuje servis. po promluvě a sdělení nedostatku na automobilu, jsem tedy auto koupil. po 5 dnech používání jsem se nestačil divit . nad ránem telefonát od policie, že automobil mi stojí 50 metrů pod parkovištěm opreny o zábradlí. vadna ruční brzda. auto totální škody. co v tomto případě dělat? co požadovat od prodejce? jedná se o skrytou vadu? víceméně jsem vyhodil x tisíc oknem kvůli tomu že mi nebylo sděleno ze ruční brzda je KO.

Dobrý den,

v tomto případě se jedná o podstatnou vadu, o které prodejce musel vědět. Pokud Vám o této vadě předem neřekl, máte nárok na odstoupení od smlouvy a vrácení peněz.