Bydlení: Vady na zakoupené nemovitosti

Skryté vady nemovitosti

Dobrý den, před 14 ti dny jsme se nastěhovali do zrekonstruovaného domu a stále řešíme jeden problém za druhým. Nemovitost jsme přebírali až 10 dnů po datu, které bylo uvedeno na smlouvě a předávací protokol se podepisoval den předem, kdy v domě ještě majitelé měli věci. Po jejich odjezdu jsme se zděsili, jelikož nám dům ani zahradu nevyklidili, museli jsme si vzít dovolenou a 3 dny jsme dům drhli od dlouholeté špíny a vyklízeli jsme, co se bývalým majitelům nehodilo. Při tomto čištění jsme si všimli, že všude po domě jsou myšince, netrvalo dlouho a chytli jsme 3 myši v jídelně. Další se pravděpodobně prohání v izolaci, kterou možná i poškodily. Při předání domu nám jen oznámili, že si všimli, že ze střechy zatéká na venkovní fasádu. Bez jakéhokoliv řešení. Můj dotaz zní, zda máme nárok na odškodnění na deratizaci, opravu střechy a náhradu ušlé mzdy za úklid a vyklízení nemovitosti? Nebo byla naše chyba, že jsme podepsali předávací protokol o den dříve a tím pádem jsme si nemovitost nemohli řádně zkontrolovat? Při prohlídce nám bylo řečeno, že střecha je po kontrole a že šindel by se měl vyměnit do 5 let. Tudíž věděli jsme, že střecha není nová, ale také na druhou stranu jsme nepočítali s výměnou či zatékáním tento rok. RD jsme koupili po rekontrukci s tím, že je třeba dodělat pouze nástřik soklu a malbu fasády. Děkuji mnohokrát za radu, Lea Wolf

Dobrý den,

ve vašem případě je zejména důležité, co je napsáno v předávacím protokolu a v kupní smlouvě. Jestliže Vámi zmíněné vady byly v těchto dokumentech obsaženy, a tudíž jste s němi mohli být seznámeni, obáváme se, že nárok na odškodnění Vám nevzniká.

Pokud je zřejmé, že jste o zmíněných vadách nemohli vědět, je pravděpodobné, že máte oprávnění nemovitost reklamovat a požadovat slevu z ceny, v případě hrubého porušení smlouvy, tedy závažných závad, i odstoupení od smlouvy.

Jestliže by bývalý majitel odmítal svoji odpovědnost, rádi Vám s případem pomůžeme. → https://www.vasenaroky.cz/bydleni

S pozdravem,

Vaše nároky.cz

Zpět do Bydlení