Reklamace/e-shopy: Vady ojetého auta z autobazaru

Reklamace automobilu

Dobrý den,mám dotaz. Tento týden v pondělí jsem si koupila v autobazaru ojeté auto. Hned druhý den nešlo centrální zamykání, další den nejde auto zamknout ani ručně klíčkem. Nejdou stěrače,rádio nefunguje. Majitel mi sdělil, že auto už bylo prodáváno pod cenou. Při prodeji nebyly zmínka, že má auto nějaké vady,proč je prodáváno pod cenou.Mám nárok na reklamaci?

Vážená

V případě, že se jedná o skrytou vadu, máte samozřejmě nárok na reklamaci. Ve Vašem případě jde ovšem podle popisu o nepodstatné porušení smlouvy, neboť závady neomezují provozuschopnost vozu. Pokud prodejce tvrdí, že vůz byl prodán pod cenou, je třeba, aby doložil, že toto podhodnocení bylo právě z důvodu vad, a že jste byla o těchto řádně informována (např. popis vozu na internetu, jeho popis v bazaru, předávací protokol se zapsaným stavem vozu). Pokud toto neprokáže, máte nárok na přiměřenou slevu z kupní ceny vozu (většinou v hodnotě oprav), nebo na opravu.

S pozdravem, Vaše nároky