Pracovněprávní nároky: Valorizace mzdy

Spor se zaměstnavatelem

Dobrý den měl bych dotaz od 1.4.2016 zaměstnavatel zvýšil plat každému zaměstnanci plat valorizací o 3.procenta.Já jsem byl podepsat jen dodatek ke smlouvě.Nikým mi nebylo vysvětleno proč jsem nedostal přidáno chtěl bych se zeptat jestli mám nárok na přidání nějakého procenta nebo ne.Děkuji.

Tzv. valorizace mzdy či platu se zaměstnavateli využívá plošnému k dorovnání inflace, která se promítne ve mzdě, platu či odměně za vykonanou práci. Pracovní smlouva je však pouze závazek mezi zaměstnancem a zaměstnavatelem. Pokud jste podepsal dodatek této smlouvy, na základě kterého jste potvrdil stávající výši mzdy, platu či odměny, je toto ujednání rozhodující. Nicméně není možné zaměstnance na stejné nebo obdobné pozici jakkoli diskriminovat.