Bydlení: Věcné břemeno u pozemku

Pozemky

Uprostřed našeho pozemku byly vydány dva pozemky, které nemají věcné břemeno na přístupovou cestu, kterou jsem vlastními prostředky zbudoval na vlastním pozemku cca 250m k naší nemovitosti. Požadují přemrštěnou cenu za pozemky které jsem chtěl odkoupit a nyní čelím soudu ,který má nařídit povolení nezbytné cesty jako služební. Jak se mám bránit ?

Dobý den,

Omlouvám se Vám, ale bohužel přesně nechápu Váš dotaz. Pokud Vám byly zabaveny pozemky okolo domu, přes které se nyní nemůžete dostat ke svému obydlí, máte právo se na zřízení nezbytné cesty, pokud zpsobení nedostatku přístupu nebylo způsobeno nedbalostí či úmyslem z Vaší strany, pokud není jiná možnost přístupu k veřejné cestě, pokud škoda nepřevyšuje výhodu nezbytné cesty a pokud nevede přes prostor uzavřený za účelem, aby k němu neměly cizí osoby přístup.

Pokud Vám nebyl dotaz přesně zodpovězen, zadejte jej prosím znovu.

S pozdravem

Vaše nároky.cz

Zpět do Bydlení