Ostatní: Vedení v insolvenčním rejstříku

Insolvence

Dobrý den, ráda bych se optala jak postupovat,když jsem vedena v insolvenčním rejstříku,ale v Insolvenci jsem nikdy nebyla?již jsem podávala žádost k soudu,abych byla vymazána,ale stále nic.nyní si chci vzít u banky úvěr,ale stále tam moje jméno neoprávněně figuruje. Je pravda,že jsem žádost na možnost insolvence podala,ale byla mi zamítnuté.Jak už prosím postupovat tato záležitost se táhen už od roku 2014 děkuji mnohokrát za radu a pomoc s úctou Havlínová

Dobrý den,

Dle zákona by měl soud do 15 dnů od rozhodnutí o zamítnutí insolvence znepřístupnit údaje o dlužníkovi a tento dlužník by měl po 3 měsících od právní moci rozhodnutí požádat o vyškrtnutí. Je tedy otázkou, kdy jste takto učinila. Pokud máte nicméně pocit, že jste byla na svém právu zkrácena, bylo by vhodné podat žalobu na soud pro nečinnost.

S pozdravem

Vaše nároky.cz

Zpět do Ostatní