Pracovněprávní nároky: Vedoucí zapomněl přepsat výkaz

Ostatní Spor se zaměstnavatelem

Dobrý den.V září 2018 jsem ke konci měsíce onemocněl a napsal jsem vedouvímu,že nemohu do služby,kterou mám naplánovanou,aby tam dal někoho jiného a přepsal výkaz.On na to zapomněl a tyto směny (2 dny) mi zaplatil a teď je po mne vymáhá zpět. Prý mi to strhne z přítího platu, mám dělat 2 dny navíc. Má na to nárok, ačkoli je zřejmé, že jsem nechybil já, ale on? Děkuji

Dobrý den,

jelikož jste dostal zaplaceno za směny, které jste neodpracoval, doporučujeme tyto peníze vrátit, nebo jak Vám nabízí zaměstnavatel odpracovat další měsíc dva dny navíc, či nechat si peníze strhnout z platu. Pokud tak neučiníte, mohlo by se jednat o bezdůvodné obohacení a zaměstnavatel by mohl požadovat vrácení peněz soudní cestou.