Pracovněprávní nároky: Vliv odpracovaných hodin na krácení dovolené

Dovolená

Dobrý den, mám na Vás dotaz ohledně dovolené. 2.1. 2018 jsem nastoupila do zaměstnání, kde se pracuje na krátký a dlouhý týden. V měsíci lednu jsem odpracovala 15 dvanáctihodinových směn, 180 hodin. Na výplatní pásce jsem měla 20 dní dovolené a odpracováno 22 dnů, 176 hodin.V měsíci únoru jsem si vyčerpala 1,5 dní dovolené a jeden den jsem neměla placený z důvodu, že mě v průběhu pracovní směny odvezla rychlá záchranná služba z akutních zdravotních důvodů.Odpracovala jsem 12 dnů po 12 hodinách a zůstatek dovolené byl 17 dnů. Na výplatní pásce jsem měla 19 dnů a 148 hodin. V měsíci březnu jsem odpracovala 16 směn po dvanácti hodinách , tj. 192 hodin,dovolené jsem na výplatní pásce měla 17 dnů,, 22 dnů odpracováno a 176 hodin, Prosím o vysvětlení, proč neodpovídají odpracované hodiny s výplatní páskou a jaký to má vliv na krácení dovolené. Domnívám se, že při sečtení odpracovaných dnů za tři měsíce, tj. 22,19 a 22 celkem 63 dní za tři měsíce, by dovolená neměla být krácena o 1,5 dne. Děkuji za odpověď a krásný den přeji

Dobrý den,

proč neodpovídají odpracované hodiny s výplatní páskou, na to Vám může dát odpověď jen Vás zaměstnavatel, jelikož jen ten je oprávněn Vám hodiny započítávat. Uvedla jste, že 1,5 dne dovolené jste si přece vybrala v lednu, pokud ovšem i tak nějaké počty dní dovolené nesouhlasí, opět se musíte s tímto problémem obrátit na Vašeho zaměstnavatele, jen on Vám může podat vysvětlení.

S pozdravem

Vašenároky.cz