Pracovněprávní nároky: Vliv ukončení pracovního poměru na PN

Pracovní neschopnost Ukončení pracovního poměru

Dobrý den, jsem ve výpovědní lhůtě za služebního poměrz příslušníka VS. Služební poměr skončí 30.4.2018. Výpověď jsem podávala já.Od 4.4. jsem v PN a je předpoklad, že potrvá déle. Předpokládám, že služební poměr skončí 30.4: ale nevím, jestli musím tímto datem skončit i PN a jít se přihlásit na ÚP nebo jestli mám nárok zůstat v PN i nadále.... Jak je to s výplatou nemocenských dávek ? Ve služebním poměru končím po 18 letech. Děkuji H.N.

Dobrý den,

dle našeho názoru poměr skončí opravdu k datu 30.4.2018. V PN můžete zůstat i nadále, pokud bude vaše pracovní neschopnost pokračovat i po skončení PP, nemá to vliv na výplatu dávek nemocenského pojištění, které pojištěnci náleží od 15. kalendářního dne trvání pracovní neschopnosti do skončení pracovní neschopnosti, případně do uplynutí zákonem stanovené podpůrčí doby, pokud by uplynula dříve.