Pracovněprávní nároky: Volno o státních svátcích

Státní svátek

Dobrý den, může vedení supermarketu určit den tzv.velké inventury na den státního svátku 28.10. původní termín byl 2.10.,ale po uzákonění uzavření marketů v některé svátky byl tento termín změněn. Může vedení povolat všechny zaměstnance do práce?? Děkuji L.V.

Dobrý den,
změnění zákona je mimořádná okolnost, kvůli které se mohou takto předem určené termíny změnit. Vedení má právo povolat práceschopné zaměstnance, ne však zaměstnance na dovolené nebo pracovní neschopnosti. Detailní odpověď Vám bohužel neřekneme, protože je zde potřeba mít k dispozici pracovní řád dané společnosti.