Bydlení: Vrácení domu po jeho zakoupení

Prodej nemovitosti

Dobrý den.Prosím, rád bych se poradil o svých možnostech a dalších krocích: Koupil jsem nyní starší dům, který se následovně projevil jako nevyhovující pro společné bydlení s partnerkou. Chyby domu a nedostatky mi byly sice známy, ale partnerka ho po koupi s dispozičních důvodů domu pak zamítla, tudíž tam nemůžeme společně bydlet a sám tam také bydlet nechci. Co tedy mohu dělat dál, když jsem zjistil, že dům je nevyhovující ? Ze strany prodávajících nedošlo k žádnému pochybení a ani k postranním úmyslům a navíc to jsou postarší lidé a nerad bych jim nějak způsobil komplikace a těžkosti. Tedy jde jen o moji vlastní hloupost. Zbývá dům opět prodat, nebo jsou i jiné možnosti finanční návratnosti? Když dům budu muset znovu prodat, nezařadí mně FÚ do kategorie spekulantů s nemovitostmi a nenapálí mně vysokou daň z opětovného prodeje domu ? Děkuji .

Dobrý den,

pokud ze strany prodávajícího nedošlo k žádnému pochybení a nemovitost neměla žádné skryté vady, pak se domníváme že zde není bohužel jiná možnost, než dům opět prodat. Daň z nabytí nemovitých věcí je pevně stanovena na 4 % z kupní ceny.

S pozdravem,

Vaše nároky.cz

Zpět do Bydlení