Reklamace/e-shopy: Vrácení elektrických kartáčků

Vrácení zboží

21.11.2017 jsem koupil zubní kartáčky za 2x2999,-.Chtěl bych je vrátit,vnucinje již mají,tudíž je nemohu darovat, zboží jsem nerozbalil,jakou mám, prosím, možnost je vrátit. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

záleží jakým způsobem jste zboží zakoupil. Pokud tzv. distančním způsobem, tedy mimo kamennou prodejnu (typicky skrz internet), máte možnost zboží do 14 dnů vrátit bez udání důvodu. Je tedy vhodné zaslat společnosti mail, ve kterém projevíte vůli zboží vrátit, poté zboží zaslat na adresu prodejny a pro jistotu si uchovat podací lístek.

Vrácení zboží zakoupeného v kamenné prodejně zákon neupravuje, respektive prodejce nemá povinnost zboží přijmout. Na druhou stranu v řadě obchodů je možné zboží vrátit, záleží to ovšem na vůli obchodu.

Pokud jste tedy zakoupil zboží v kamenné prodejně, doporučuji se jít osobně zeptat, zda je možné zboží vrátit či vyměnit.