Bydlení: Vrácení kauce bez podepsání smlouvy

Kauce Vrácení kauce Nájemní smlouva

Dobrý večer. Mám dotaz, chtěli jsme si pronajmout byt a dali jsme už nějakou kauci nájemci, ale ještě jsme nepodepsali smlouvu, můžeme žádat o vrácení? Z osobních důvodů se tam nemůžem nastěhovat. Děkuji. S. B

Dobrý den,

v tomto případě záleží na Vašem smluvním ujednání s pronajímatelem. Pokud se skutečně jedná pouze o kauci, mohlo by se jednat o bezdůvodné obohacení a pronajímatel by Vám jej musel vydat. Pokud však jde např. o rezervační zálohu, je v závislosti na Vašem smluvním ujednání možné, že nárok na vrácení nemáte.

Pro bližší posouzení a možnost řešení případu si neváhejte zadat případ na Vašenároky.cz.

S pozdravem

Vaše nároky.cz

Zpět do Bydlení