Bydlení: Vrácení kauce po narovnání dluhu

Vrácení kauce

Dobrý den.budu mít doplacenou dohodu o narovnání dluhu .Uznanou dlužníkem podle paragrafu 2053 ob.zákoníku.Dlužila jsem majiteli bytu za nájem .Majitel říkal že nemám nárok na kauci že v jeho bytě již 3 roky nebydlím .Jak to prosím je mám právo na vrácení kauce.?Po zaplacení pohledávky .děkuji Břundová

Vážená paní Břundová,

k vrácení kauce obvykle dochází při skončení nájmu bytu. Jestliže tento nájem skončil před více než třemi lety, je velmi pravděpodobně, že je tato Vaše pohledávka promlčena. Navíc je standartní praxe, že se dlužné nájemné z této kauce odečítá, mohlo tudíž dojít i k tomu, že pronajímatel použil kauci k zaplacení určité části dlužného nájemného. Vzhledem k tomu, že nemáme k dispozici zmiňovanou dohodu o narovnání nelze se nyní vyjádřit konkrétněji.

S pozdravem Vaše nároky.cz

Zpět do Bydlení