Reklamace/e-shopy: Vrácení nepoškozeného zboží

Klamavá reklama

Dobrý den. Lze podle obchodního zákoníku vrátit nepoškozené zboží - mobil - z důvodu NESPOKOJENOSTI s výrobkem - respektive výměnu na jiný typ - do kolika dnů ? (30?) Při nákupu mě bylo sděleno, že tento telefon SENCOR zvládá VŠECHNY ZÁKLADNÍ FUNKCE -avšak není to pravda - mobil PODLE VÝROBCE nedokáže přijímat a odesílat OBRAZOVÉ ZPRÁVY MMS. Děkuji za odpověď

Dobrý den, zákon pouze udává, že zákazník má nárok zboží vrátit do 14ti dní, pokud k nákupu došlo přes internet. Jestliže jste zboží nakoupil v kamenném obchodě, nárok na vrácení zboží nevzniká, pokud tento nárok prodejce vyloženě při prodeji neslibuje. V případě, že se domníváte, že mobilní telefon nesplňuje požadavky, které měl, můžete přístroj u výrobce reklamovat. Reklamační lhůta je 30 dní.