Reklamace/e-shopy: Vrácení nepřepsaného auta pro skryté vady

Reklamace automobilu

Dobrý den, Koupil jsem auto BMW za 100 000 od soukromého prodejce.domluvily jsme se že auto přepíše on. S tím že já mu zašlu malý TP velký TP plnou moc k přepisu auta na mě. Ale on auto stále nepřepsal už to bude skoro měsíc... Takže se chci zeptat zda je možné ho k přepisu nějak donutit nebo ne (na sms a volani nereaguje) Pokud by ho donutit nešlo tak jsem na autě objevil skryté vady : špatná převodovka,teče: voda , olej ,servo,.špatný diferenciál a další drobnosti. takže otázka zní můžu vrátit auto skrz skrytých vad když není přepsané na mě ? Děkuji s pozdravem Štěrba

Dobrý den,

pokud máte k dispozici kupní smlouvu, můžete uplatnit právo z vadného plnění. Nicméně by se muselo jednat o vady, které nebylo možné zjistit při prohlídce vozu. Dále také záleží, jestli se jedná o vady podstatné, pak byste mohl skutečně žádat odstoupení od smlouvy, nebo vady méně závažné, pak byste mohl požadovat slevu z kupní ceny, či opravu závad. Co se týče přepisu vozu, mohl by se prodejce dopustit porušení povinností obsažených ve smlouvě, pokud je však tato povinnost ve smlouvě uvedena. Pokud byste se s majitelem nedokázal domluvit, můžete zkusit případ zadat na stránkách Vasenaroky.cz, kde můžeme případ důkladněji prozkoumat po shlédnutí kupní smlouvy.