Právo na vaší straně

Pojišťovny: Vrácení pojistného

9.3.2016

Vypovězení pojistné smlouvy

V internetovém bankovnictví jsem při žádosti o půjčku zaškrtnul pojištění splácet a čtyři roky včas a řádně platil. Nyní při pojistné události jsem se dozvěděl, že pojištění je neplatné protože pobírám invalidní důchod. Při on line vyplnování žádosti není u pojištění žádná zmínka o pojistných podmínkách, pouze výhody. Chtěl bych vědět jestli mám šanci na vrácení pojistného, když vlastně smlouva byla od začátku neplatná. Nejhorší je, před touto půjčkou jsem už jednu i s pojištěním doplatil. Předem děkuji za odpověd.

Dobrý den,

pokud jste již v době sjednání pojištění byl v invalidním důchodu a i přesto s Vámi bylo pojištění uzavřeno, měla by být smlouva neplatná. V tom případě jste plnil pojišťovně bez právního důvodu a pojišťovna se na Váš účet bezdůvodně obohatila a vy máte nárok na vrácení svých peněz.

Pro nedostatek materiálů a informací však Váš případ nedokážeme detailně posoudit. Tímto bych Vás chtěl odkázat na to, aby jste svůj případ zadal společnosti Vaše nároky.cz, přiložil potřebné doklady a my se Vám pokusíme pomoci.