Reklamace/e-shopy: Vrácení pouze poloviny peněz

Poškozené zboží

Dobrý den, zakoupil jsem sušák na prádlo. neměl jsem čas jej prohlédnout po doručení cca týden. Po rozbalení jsem zjistil poškození a tak jsem zboží vrátil ve 14 lhůtě. Nyní mi eshop zaslal pouze polovinu peněz, protože museli uvést zboží do původního stavu... Jak s tím naložit??

Dobrý den, e-shop v žádném případě nejedná správně. Nastávají zde dvě možnosti. Buď jste věc vrátil do 14 dní bez udání důvodu, na což máte jako kupující přes internet nárok. Nebo jste věc kvůli jejímu poškození reklamoval. Předpokládám, že ve Vašem případě spíše připadá v úvahu druhá možnost, protože byla věc poškozená. V takovém případě by Vám měl e-shop reklamaci buď uznat, nebo neuznat. Jestliže ji uzná, máte nárok na opravu věci, její výměnu či vrácení peněz. Vrácení pouze půlky peněz a odebrání věci není žádným zákonem podloženo.

Problém by možná mohl nastat tehdy, pokud by Vám e-shop tvrdil, že jste poškození způsobil vy. Tuto skutečnost by však musel prokázat.