Ostatní: Vrácení provize od autobazaru

Ostatní

Dobrý den. Dva roky jsem vlastnil vozidlo, které jsem následně prodal přes zprostředkovatele - autobazar. Při přehlašování na kupujícího byla zjištěna právní vada na vozidle, vozidlo bylo zadrženo, následně vráceno. Kupující vozidlo nemohl přihlásit a úvěrová společnost, která jej spolufinancovala požadovala doklady přepsané na kupujícího . Dohodou o narovnání s kupujícím jsem jemu za vozidlo vyplatil zpět celou částku včetně provize bazaru, kterou mi bazar nechce vyplatit. Mám za to, že nedošlo k obchodu, a že bazar mi provizi dluží. Ve smlouvě o zprostředkování bazar udává, že provize je vyplacena za uskutečněný obchod. Prosím o radu a předem děkuji za odpověď.

Dobrý den,

tím, že jste podepsal dohodu o narovnání, uznal jste, že vyplacená částka je vyplacena po právu. Vznikl tak úplně nový právní vztah a smlouva o zprostředkování zanikla. Jednodušeji řečeno bohužel nemáte nárok na vyplacení provize zpět, jelikož jste v dohodě o narovnání tuto provizi uznal.

Zpět do Ostatní