Realitní kanceláře: Vrácení provize od RK

Neoprávněně naúčtovaná provize

Dobrý den, Podepsal jsem rezervační smlouvu a složil zálohu ve výši 60 000 kc na koupi domu v insolvenci. Soud následně rozhodl o prodeji za vyšší cenu s tim, ze cela částka ma byt uhrazena na účet insolvenčního správce. Cenu jsem akceptoval, prodej proběhl. Vyzval jsem RK k vracení provize. rK nereaguje. RK následně faktturovala provizi po IS, IS odmítl zaplatit. Do dnešního dne se přou viz sdeleni IS z 9.9. 2016 v oddile B insolvenčního spisů (KSOS 39 INS 13224/2015 - Krajský soud v Ostravě). A ja čekám na své peníze Děkuji za názor Sk....

Dobrý den,

z popisu Vašeho problému nejsem schopen posoudit oprávněnost Vašeho nároku. Z výše uvedeného nelze určit, na jakém základě žádáte vrácení provize po RK, ani o jakou částku se jedná. Z Vašeho případu usuzujeme, že se provize týkala samotného nalezení domu a následné rezervace. Dále se domníváme, že provizi nárokujete z důvodu následné navýšení ceny domu ze strany soudu. Dovolil bych si Vás poprosit o případné upřesnění případu, buď do webového formuláře společnosti Vašenároky.cz, popřípadě do následné právní poradny.