Realitní kanceláře: Vrácení rezervačního poplatku z důvodu plísně

Vrácení rezervačního poplatku

Dobrý den. Prosím o radu, zda mám šanci vrácení rezervačního poplatku. Dne 4.8.2016 jsem zaplatila rezervační poplatek.Jednalo se o pronájem bytové jednotky.V měsíci listopadu jsem zjistila závadu a z nevyhovující bytové jednotky ohrožující zdraví jsem byla nucena se vystěhovat.Jednalo se o plíseň, která v počátku bydlení nebyla rozpoznatelná. Děkuji za odpověď. S pozdravem Jurásková

Dobrý den,

Ve Vašem případě jste povinna oznámit tuto vadu pronajímateli bez zbytečného odkladu. Ten je povinen vadu bez zbytečných odkladů odstranit, pokud tak neučiní, máte nárok na přiměřenou slevu z nájemného, popřípadě náhradu nákladů za odstranění vady.