Reklamace/e-shopy: Vrácení zakoupeného telefonu

Vrácení zboží

Dobrý den, koupila jsem si před týdnem nový telefon. Bohužel telefon je nevyhovující a chtěla jsem ho v prodejně vyměnit za jiný. V prodejně mi nechtějí uznat výměnu, když nemám věrnostní kartu. Je toto jednání v pořádku? Myslela jsem, že mají všichni právo na 14-ti denní lhůty od odstoupení od smlouvy. Děkuji za odpověď

Vážená paní

Právo na odstoupení od smlouvy bez udání důvodu do 14 dnů máte pouze v případě, že jste věc zakoupila dálkovou službou (telefonicky, na internetu). Z Vašeho případu však toto nevyplývá. Pokud jste měla možnost se s kupovaným telefonem seznámit již před koupí v prodejně, nemáte nárok na bezplatnou výměnu věci pouze z důvodu toho, že Vám telefon nevyhovuje.