Právo na vaší straně

Bydlení: Vratná kauce a odstěhování se před ukončením výpovědní lhůty

4.6.2018

Vrácení kauce

Dobry den, Nasli jsme byt pres realitni pani, zaplatili jsme proviziji a kauce pri podepsani smlovy, po dvou mesecy jsme se rozhodli stehovat kvuli velkomu hluku a ze detsko nemuze spat kvuli hluku (mame tesko pod nami a kazde 6:00 rano tam prijizdi nakladjak,o tom nan nikdo nerikal kdyz jsme se ptalli pred podepsanim smlouvy). Podle smlouvy vypovedni lhuta je 3 mesicy, my jsme nahlasili ze budeme stehovat pred mesicem (skoro hned po stehovani). Ve smlouve je taky napsano ze jistota se vraci v pripade ze v bytu je vsechno v poradku ale neni tam vubec uvedeno ze jistota se ne vraci jestli najemce se odstehuje driv nez vypovedni lhuta. Ted vypada ze majitel nechce vracet kauce kvuli tomu ze jsme nahlasili o stehovani mesec predem a ne 3. Mame pravo na vraceni kauci? Jestli ano, podle jakeho zakonu? Moc dekuji!

Dobrý den,

výpovědní lhůta při ukončení nájmu je skutečně 3 měsíce. Tato lhůta by měla být dodržena, jestliže dodržena není a nájemce se odstěhuje dříve, přičemž nezaplatí některý z nájmů, může majitel nemovitosti nezaplacený nájem odečíst z vratné kauce.

Odstěhování dříve bez sankci by připadalo pouze v úvahu, že by došlo k podstatnému porušení smlouvy, například z důvodu, že je byt neobyvatelný. Zda tomu tak však bohužel nejsme schopni posoudit.

S pozdravem

Vaše nároky.cz

Zpět do Bydlení