Pracovněprávní nároky: Vstupní prohlídka ve zkušební době

Lékař Vstupní prohlídka

Dobrý den, jsem ve zkušební době a potřebuji jít na vstupní prohlídku do jiného města. Zaměstnavatel mi sdělil, že si to buď nadpracuji nebo to budu mít jako neplacené volno. Já jsem ale zjistila, že mám nárok na 4 hodiny, když je to mimo mé bydliště. Poradíte mi? Děkuji

Dobrý den,

po dobu absolvování prohlídky včetně cesty do příslušného lékařského zařízení máte nárok na volno. Pokud se však nedohodnete se zaměstnavatelem jinak, není za tuto dobu poskytována náhrada mzdy.