Reklamace/e-shopy: Vybíjení baterie v automobilu

Reklamace automobilu

Dobrý den, před měsícem jsem zakoupil v autobazaru ojetý vůz Fiat Stilo 1.9JTD r.v.2005. Při předání auta byla vybitá autobaterie a tak mi věnovali v autobazaru novou. Po týdnu však byla autobaterie zcela vybitá. Nechal jsem jí nabít a to samé se opakovalo několikrát po sobě. Napětí z autobaterie se někam ztrácí při vypnutém motoru. Dovozce zjistil závadu na autorádiu, takže ho vymontoval a shání jiné. Bohužel závada se opakuje i při demontáži autorádia. Mohu odstoupit od kupní smlouvy na podstatnou vadu což je nefunkčnost ?

Vážený pane

Ano, ve Vašem případě by se mohlo jednat o vadu alternátoru, který nabíjí baterií, a toto vybití způsobuje, že vůz nelze používat. Toto lze považovat za podstatnou vadu věci, která zakládá právo na odstoupení od smlouvy.

S pozdravem, Vaše nároky