Pracovněprávní nároky: Vybrání dovolené po ukončení nemocenské

Dovolená

Podala jsem vypověd od 1.6.2017- 31.7.2017,Nyní jsem na marodce od 19.5.2017-budu ji mit nadale..muj dotaz teda zni zda při prodlouženi nemocesnke si mužu potom k 9.8,ji ukončit a vybrat do zbytku měsice tj..31.8 dovolenou?,zustalo mně totiž ještě 16 a pul dovolene a nam ji neproplaceji..díky za info MARKOVA

Dobrý den,

dovolenou si vybrat můžete, zaměstnavatel Vám to musí umožnit. Pokud by nebylo možné si dovolenou vybrat (pracovní poměr by skončil před jejím vyčerpáním) má zaměstnavatel povinnost Vám nevyčerpanou dovolenou proplatit.