Pracovněprávní nároky: Vybrání dovolené ve výpovědní lhůtě

Dovolená

Dobrý den,chtěl bych se zeptat na kolik dní mám nárok na dovolenou.Jsem zaměstnán u firmy od roku 2008 a podal jsem výpovědˇ,pracovní poměr ukončím31.3.2017. Od 9.1.-12.3.jsem na neschopence zbytek bych ctěl vybrat dovolenou mám ještě starou.Do9.1.jsem odpracoval 4 dny a1den dovolená. Ve smlouvě máme 25dní ročně.Děkuji za odpovědˇ

Dobrý den,

za každých odpracovaných 21 dní Vám náleží dovolená ve výši jedné dvanáctiny z ročního výměru dovolené. Jelikož jste 21 dní neodpracoval, bohužel Vám v tomto roce nevznikl nárok na dovolenou.