Pracovněprávní nároky: Vyčíslení ušlého zisku

Ušlý zisk

Dobrý den,k vyčíslení ušlého zisku musím doložit průměrnou mzdu za poslední čtvrtletí ale ta je pro mě dost nevýhodná,mužu nahradit průměrem za poslední rok? Děkuji

Dobrý den,

Při zjišťování průměrného výdělku pro účely náhrady škody při pracovních úrazech nebo nemocech z povolání je rozhodným obdobím předchozí kalendářní rok, je-li toto rozhodné období pro zaměstnance výhodnější. V ostatních případech je rozhodným obdobím předchozí kalendářní čtvrtletí.

S pozdravem, Vaše nároky