Pracovněprávní nároky: Vyčíslený hodnoty za škodu na mobilu

Spor se zaměstnavatelem

Dobrý den, manželce spadl na zem firemní mobil a prasknul dotykový displej, manželka nastupuje na mateřskou a zaměstnavatel ji vyčíslil hodnotu co má zaplatit (vis níže). Myslím že je to nesmyslná částka a dá se proti tomu nějak bojovat Telefon byl pořízen 24.2.2015 od t-mobile za 1 kč (sleva za využívání služeb) Toto napsal zaměstnavatel. Beru Váš požadavek jako projev nedůvěry, tedy jako bych Vás chtěl ošidit, ale budiž. V příloze posílám doklad o pořízení, ze kterého vyplývá, že pořizovací cena byla 5123 Kč bez DPH, tedy jsem byl při stanovení ceny 2270 Kč bez DPH ještě mírný, protože jsem uvažoval při době používání něco přes dva roky o 50 % z původní ceny pořízení, což by bylo samozřejmě vyšší. Nicméně když jsem řekl, tak původní cenu nechám, tedy 2270 Kč bez DPH, včetně DPH 2747 Kč. Fakturu budete platit v hotovosti či převodem – sdělte účtárně, která na Vás bude vystavovat fakturu. Faktura za pořízení telefonu nebude přílohou k vystavené faktuře, považuji toto zaslání za dostatečné. Jinak k zabránění spekulací, to, že jsme dostali slevu na mobil a skutečná kupní cena od T-mobile byla 1 Kč neznamená, že to je skutečná cena pořízení, protože o částku včetně DPH se nám snížil budget, který máme u T-mobile. Děkuji za radu

Vážený pane,

ve Vámi zmíněném případě má zaměstnavatel pravdu v tom, že zaměstnanec hradí vzniklou škodu na svěřené věci. Hradí však škodu skutečnou, tedy případnou opravu displeje telefonu, nikoli celý nový telefon. Pokud se s manželkou chcete vyhnout soudnímu sporu se zaměstnavatelem, je vždy lepší se dohodnout a navrhnout zaměstnavateli určité smírné řešení.

S pozdravem Vaše nároky.cz