Ostatní: Vydání pozemku

Pozemky

Dobrý den, měla bych ještě dotaz ohledně vydání pozemků, na které je platná nájemní smlouva, ale vlastník s ideální 1/6 o pozemky přišel v dražbě, kde nájemní smlouva byla nahlášena exekutorovi, a nový vlastník by chtěl tuto výměru vydat. Je tento podíl podle nového zákoníku vydatelný? Děkuji za odpověď Alena Zelenková

Dobrý den,

Pokud máte platně uzavřenou smlouvu o nájmu nemovité věci, změnou vlastníka této věci přechází na nového vlastníka také práva i povinnosti z dříve uzavřených nájemních smluv. Vypovědět takovou smlouvu pak lze jen za podmínek ve smlouvě uvedených, nebo za podmínek stanovených zákonem.

S pozdravem

Vaše nároky.cz

Zpět do Ostatní