Ostatní: Vydržení neohraničeného pozemku

Pozemky

Dobrý den,můj dotaz je na pozemek kolem mého domu který není ohraničen žádným plotem a je vyměřen na geodézii jako múj pozemek a soused o tom je obeznámen,ale neohradila jsem jej nějak,mohu o něj dle zákona také přijíd ve prospěch souseda?

Dobrý den,

takováto situace by mohla nastat pouze, v případě tzv. mimořádného vydržení. Aby byly splněny požadavky pro mimořádné vydržení, musel by Váš pozemek soused držet 20 let a Vy byste na něm po tuto dobu nesměl držbu vykonávat. Tato dvacetiletá lhůta ovšem neuplyne dříve než 1. 1. 2019.

S pozdravem, Vašenároky.cz

Zpět do Ostatní