Ostatní: Vydržení obecního pozemku

Pozemky

Vážení právní poradci. Obecní uřed mně upozornil že užívám obecní pozemek a nabídl mi ho ke odkoupení. Já tento pozemek koupil již oplocený s vědomím že patři k celé nemovitosti. Tento pozem užívám a udržuji déle jak 20 let. Jak mám ted postupovat. Mám na pozemek narok až po odkoupení nebo se na tuto věc vztahuje NOZ o vydržení. Děkuji za odpověd.

Dobrý den,

ve Vašem případě by se opravdu mohlo jednat o tzv. Mimořádné vydržení obsažené v §1095 NOZ, jelikož jste pozemek užíval a udržoval po dobu delší než 20 let, čili jste splnil podmínku pro Mimořádné vydržení, nicméně pro důkladné posouzení této situace, bychom potřebovali nastudovat veškeré podklady.

Zpět do Ostatní