Bydlení: Vydržení pozemku od města

Pozemky

Dobrý den, v roce 1981 jsem zkolaudoval rodinný domek. Před hranicí pozemku měl vést chodník na pozemku města. Město však posunulo chodník ke komunikaci ulice a tím před mým pozemkem a chodníkem zůstala část pozemku města, městem nepoužívaná a bez údržby města. Plochu jsem začal obdělávat a používat jako předzahrádku a později jako parkovací plochu a město nemělo zájem se o plochu starat. Mohu zde uplatnit právo držby?

Dobrý den,

dle Vašeho popisu nám vyplývá, že by pozemek mohl být vydržen, bylo by potřeba ještě vyčkat. Viz podobná a rozsáhlá odpověď zde https://www.vasenaroky.cz/poradna/vydrzeni-vlastnickeho-prava?t=vlastnicke-pravo

S pozdravem

Vaše nároky.cz

Zpět do Bydlení