Pracovněprávní nároky: Vyhřezlá plotýnka jako nemoc z povolání

Nemoc z povolání

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda se dá uznat jako nemoc z povolání vyhřezlá ploténka 7mm, v práci neustále nosím těžké krabice a manupuluji s nima.Takto pracuji 5 let a nikdy předtím jsem problémy neměla.Denně mi pod rukama projde okolo 300 krabic různých vah, někdy váží krabice i okolo 25kg.Zatím se zvažuje operace, ale ještě nevím přesně jak to dopadne.Děkuji za odpověď

Dobrý den,

zda se jedná o nemoc z povolání či nikoliv musí posoudit odborný lékař. Doporučujeme Vám tedy navštívit svého lékaře a požádat jej, aby Vám objednal na kliniku pracovního lékařství. Na této klinice Vám pak na základě vyšetření potvrdí nebo vyvrátí, zda se jedná o nemoc z povolání. Více o nemoci z povolání se dočtete v našem článku zde https://www.vasenaroky.cz/tipy-a-rady/nemoc-z-povolani

Pokud by se nemoc z povolání potvrdila a zaměstnavatel by odmítal proplatit odškodnění, můžete se na nás obrátit. Stačí zadat případ zde https://www.vasenaroky.cz/zadat-pripad