Ostatní: Vymáhání dluhu s úroky

Úvěry

Dobrý den mám dotaz v roce 2008 si syn vzal půjčku od providentu 20000kč dluh neplatil a teď mu přišlo od soudu platební rozkaz který nabyl právní moci v roce 2015 ze dluh je už 41000kc ma tento provident vůbec narok za takhle dlouhou dobu vymáhat dluh i s takovým úrokem?děkuji za odpověď

Vážená paní,

Promlčecí lhůta je obecně 3-letá. V případě, že společnost své právo uplatnila v této lhůtě u orgánu veřejné moci, staví se tato lhůta do doby, než bude o nároku rozhodnuto. K promlčení navíc soud nemusí přihlédnout z úřední povinnosti, ale pouze na námitku dlužníka. Pokud tedy syn toto neučinil, mohla společnost i po této době nárok uplatnit.

S pozdravem, Vaše nároky

Zpět do Ostatní