Pracovněprávní nároky: Vymáhání rozdílové částky za zhotovení střechy

Ostatní

Dobrý den mám dotaz, před třemi lety jsem si nechal od jednoho řemeslníka zhotovit střechu, tedy jde o dílo. Nebyl jsem spokojený s jeho cenou doplatku protože nedodržel termín a práce nebyla tak kvalitní . Do dnešního dne jsem od něho nedostal předávací protokol ani stavební deník.v den kdy mi chtěl předat dílo jsme se po odečtení některých položek které nebyly provedeny a po odečtení 0.05% z prodleni se kterým pán souhlasil ( pouze ale ústně ) dostali na určitou částku kterou jsem panu zhotoviteli zaplatil. A po třech letech mi přišel dopis od jeho advokáta že po mně vymáhají tu rozdilovou částku , není to nějak velká suma cca20 000kc . Ale jde mi o princip. Proto se chci zeptat zda mám nějakou možnost . Do dnešního dne jsem neobdržel žádný předávací protokol a ani jsem mu nic jiného nepodepsal. Předem děkuji. S pozdravem, J. K.

Dobrý den

i jednání v ústní formě je právním jednáním, bohužel jeho prokázání je složitější. Proti nároku zhotovitele se můžete nicméně bránit s tím, že cena za dílo byla dohodnuta určitým způsobem.

Společně s předáním jste měl obdržet i související dokumenty s dílem, jejich absence lze považovat za vadu díla. Takovou vadu je ale nutno vytýkat bezodkladně.