Pracovněprávní nároky: Vymáhaní škody za hmotnou odpovědnost

Ostatní

Dobrý den, pracovala jsem jako vedoucí herny a měla jsem podepsanou hmotnou zodpovědnost za kancelář a sklad. V průběhu působení jsem onemocněla a domluvili jsme se na ukončení. o to mi nejde. Ale.. zajímá mě, protože mi zaměstnavatel tvrdí, že moje inventura nebyla nalezena že udělá inventuru novou, peníze seděli ale skladu se prý nemůžou dopočítat. Od skladu jsme měli klíče tři lidi. Chci se zeptat, pokud už mám od nich podepsanou výpověď, je možné aby po mne vymáhali údajnou škodu? Je nějaká lhůta, do kdy mi musí vyrozumět ? Nebo jak to je? Děkuji.

Dobrý den,

závazek z dohody o odpovědnosti za ztrátu svěřených věcí zaniká dnem skončení pracovního poměru nebo dnem, kdy bylo odstoupení od této dohody doručeno zaměstnavateli, není-li v odstoupení od této dohody uveden den pozdější. Navíc se zaměstnanec zprostí povinnosti nahradit ztrátu zcela nebo zčásti, jestliže prokáže, že ztráta vznikla zcela nebo zčásti bez jeho zavinění.

S pozdravem, Vašenároky.cz