Stát: Výměna insolvenčního správce

Insolvence

Dobrý den. Měla bych dotaz týkající se insolvenčního správce. Kdy lze zažádat o výměnu? Manžel pobíral nyní 2 měsíce podporu v nezaměstnanosti + pobírá pěstounskou péči od úřadu práce. Jelikož není úřad práce schopen spočítat kolik má zaslat manželovi a kolik insolvenčním správci, zasílá obě dávky přímo insolvenčním správci a zde je kámen úrazu. Insolvenční správce manželovi tento přepočet udělá vždy až poté co se po penězích shání a jelikož jsme trpěliví, tak v měsíci lednu je přepočítal po 15 dnech a únorové peníze ještě k dnešnímu dni neprepocetl. Opět prodleva 7 dní. Děkuji moc za odpověď Čerplova

Dobrý den,

dle zákona platí, že správce měnit můžete, za určitých podmínek.
Konkrétně vizte:

Insolvenčního správce, který neplní řádně své povinnosti nebo který nepostupuje při výkonu své funkce s odbornou péčí anebo který závažně porušil důležitou povinnost, uloženou mu zákonem nebo soudem, může insolvenční soud na návrh věřitelského orgánu nebo dlužníka anebo i bez tohoto návrhu jeho funkce zprostit. Učiní tak zpravidla po slyšení insolvenčního správce; o podaném návrhu rozhodne neprodleně.

S pozdravem

Vaše nároky.cz

Zpět do Stát