Reklamace/e-shopy: Výměna reklamovaných bot za jiné

Reklamace zboží

Dobrý den,reklamovala jsem obuv-prašla mi podrážka a reklamace v CCC byla uznána.Nechtějí mi ale vrátit peníze a odkazují mě,abych si zakoupila obuv opět v jejich obchodě. Mě se ale momentálně žádné boty v tomto obchodě nelíbí.Mají právo nutit mě do zakoupení obuvi,nebo mám právo žádat o vyplacení peněz.Děkuji za odpověď Helena

Dobrý den,

pokud byla reklamace uznána, a nelze obuv opravit ani vyměnit za stejný kus jako byla obuv zakoupená, tak by vám měl prodejce vrátit peníze. Trvejte na tom. Můžou Vám dát stejnou obuv, nebo finanční částku jako byla zakoupená obuv, ale nemohou Vás nutit do koupě bot jiných.

Navíc pokud by to byla již opětovná reklamace, můžete žádat vrácení peněz rovnou, bez nutnosti oprav.