Zdraví: Vyplacená částka za úraz ve škole

Úraz ve škole

Dobry den ,chtěla abych se zeptat dcerka měla úraz ve škole byli ve Zlíně v zábavném parku ,byla tri dny na pozorování v nemocnici .Pan doktor po vypsání formuláře pro pojišťovnu naspal 50b a říkal že mela by dostat okolo 12000,- a dneska mi byla poslana na e mail zprava že dostane 3700,- .Tak nevim co bych měla dělat jestli to nechat nebo se ozvat. S pozravavem Huvarová Lenka

Dobrý den,

při úrazech ve škole se postupuje stejně jako při pracovních úrazech, hodnota jednoho bodu je tedy 250 Kč. Vaše dcera by tedy měla obdržet plnění ve výši 12500 Kč. K plnění je povinna škola, ne její pojišťovna. Je však velmi běžné, že tyto záležitosti za školy vyřizují pojišťovny, se kterými mají sjednané pojištění odpovědnosti.

S pozdravem, Vašenároky.cz

Zpět do Zdraví