Ostatní: Vyplacení bytu po rozvodu

Společné jmění manželů

dobrý den,mám dotaz,jsme přes rok rozvedený,máme společný byt s hypotékou,dvě děti,děti máme střídavou péči ale jde mě o vyplacení,bývalý v tom bytě zůstal s tim že platí hypotéku dál,dohodli jsme se že mě vyplatí nějakou částku ale stále se k tomu nemá,měl by mě vyplatit hned nebo až bude hypotéka převedena na něj?děkui Stejskalová

Dobrý den,

pokud byl byt součástí Vašeho společného jmění, je nejvhodnější uzavřít dohodu o vypořádání na základě které se určí výše a splatnost vypořádací částky. V případě, že uzavření dohody není možné, je potřeba podat návrh na vypořádání k soudu.

S pozdravem, Vašenároky.cz

Zpět do Ostatní