Pracovněprávní nároky: Vyplácení náhrady za ztrátu na výdělku

Mzda Pracovní neschopnost

Dobrý den, od 6.3. jsem v pracovní neschopnosti po prodělaném pracovním úrazu, který mi byl uznán. Dnes mi přišla výplata od zaměstnavatele, ale pouze za odpracované dny (1.,2. a 5.3.) a nemocenská. Vím, že mám nárok na náhradu za ztrátu na výdělku, kterou mi musí zaměstnavatel vyplácet v pravidelných měsíčních splátkách, jelikož jsme se nedohodli jinak. Předpokládala jsem, že mi tyto peníze budou vyplaceny společně s výplatou, ale tak tomu není. Do kdy mi ty peníze musí poslat? Je nějaký pro to určený termín? Od zaměstnavatele na dotaz zda a kdy mi budou peníze vyplaceny ještě odpověď nemám. Ani to nevypadá, že by vyplacení měli v plánu. Za odpověď děkuji.

Dobrý den,

dle zákona má zaměstnavatel náhradu za ztrátu na výdělku vyplácet měsíčně, pokud nebylo stanoveno jinak. Náhrada za ztrátu na výdělku by tedy měla být vyplácena v řádném výplatním termínu – do konce měsíce následujícího po měsíci, kdy na její výplatu vznikl nárok. V případě, že Vám zaměstnavatel příslušné náhrady neuhradí, zadejte prosím případ, rádi se na celou věc blíže podíváme.

S pozdravem,