Pracovněprávní nároky: Vyplácení nemocenské v důchodu

Nemocenská

Dobrý den, Jsem pracující důchodce a měla jsem výpověd ochodu do důchodu od 1.1.2017 po dohodě se zaměstnavatelem Dne 19.12. 2016 jsem v prácí zakopla a praskla mi čéška v koleni, nahlásila jsem to jako pracovní úraz a od 20.12..2016 jsem byla na neschopence, kterou jsem ukončila sam dne 10.3.2017, ale léčení pokračuje. Správa sociálního zabezpečení mi, mi ale od lendna 2017 nic nevyplácí protože jsem důchodce. Co mi teda musí zaplatit zaměstnavatel? Dějuji s pozdravem Regina Kotlíková

Dobrý den,

starobní důchodci mají nárok na nemocenskou pouze v době trvání pracovního poměru. Dnem, kterým skončí pracovní poměr starobního důchodce, skončí i jeho nárok na nemocenskou. Tito pracovníci totiž nemají nárok na nemocenskou v ochranné sedmidenní lhůtě, kterou ostatní pracovníci mají.