Pracovněprávní nároky: Vyplacení nemocenské zaměstnavatelem

Nemocenská

Zdravím, Jsem v pracovní neschopnosti, během níž jsem ukončil pracovní poměr. Do 12.3. jsem ale byl zaměstnán ale už jsem byl na neschopence. Od koho mám dostat nemocenskou ??? Za těch dvanáct dní bych měl ještě dostt peníze přímo od zaměstnavatele??? Zrušení pracovního poměru k datu 12.3. bylo přesně 14 dní od začátku neschopnosti. Děkuji za odpověď

Dobrý den,

nemocenská náleží pojištěncům od 15. kalendářního dne dočasné pracovní neschopnosti nebo karantény, za kalendářní dny.

Během prvních dvou týdnů dočasné pracovní neschopnosti nebo karantény poskytuje zaměstnavatel zaměstnanci náhradu mzdy za pracovní dny, avšak náhrada mzdy, platu či odměny nebude příslušet za první 3 takovéto dny. Náhrada mzdy náleží pouze za dobu, v níž trvá doba zaměstnání, která zakládá účast na nemocenském pojištění.

S pozdravem,