Pracovněprávní nároky: Vyplacení odstupného v ochranné době

Odstupné

Dobry den....mam dotaz.Po 18 letech jsem dostala vypoved ...mela jsem smlouvu na dobu neurcitou.Vypoved s 2 mesicni lhutou a 3 mesicnim odstupnym k 1 cervnu.Od 1 cervna jsem dostala neschopenku...tudiz jsem onemocnela v ochranne dobe...muj dotaz zni?mam narok na odstupne?a kdy?...dekuji. X

Dobrý den,

jestliže jste již dovolenou vyčerpal, nárok na další dovolenou bohužel nemáte. Doporučujeme se se zaměstnavatelem domluvit, jestli by Vám třeba neposkytl neplacené volno. Pokud byste na dovolenou jel, aniž byste se se zaměstnavatelem domluvil a jemu by vnikla škoda, která by se dala vyčíslit, pak by zaměstnavatel proplacení této škody mohl po Vás požadovat.