Pracovněprávní nároky: Vyplacení renty u pracovního úrazu

Pracovní úraz

Dobry den, chci se zeptat, jak je to s vyplacením renty u nemoci z povolaní u částečného pracovního úrazu. Vyplácí se rozdíl mezi tímto zkráceným úvazkem a dosahované průměrné mzdy před nemoci? Nebo se ještě něco odečítá? dekuji

Pěkný den,

zaměstnavatel Vaše příjmy musí dorovnat na dřívější průměrný výdělek, jakmile se Vám podaří získat lépe placené místo, nárok na odškodné zaniká. Tedy pokud Vaše mzda nyní nepřevyšuje mzdu před nemocí, vyplácí se rozdíl mezi současným výdělkem a výdělkem před nemocí z povolání. Nárok za ztrátu na výdělku jinak můžete pobírat do okamžiku, kdy Vám bude přiznán starobní důchod nebo do dovršení 65 let věku.