Pracovněprávní nároky: Výplata náhrady za ztrátu na výdělku

Renta

Dobrý den,mám uznanou nemoc z povolání,vyplacené odškodnění,odstupné ve výši 12 nás.platu,doplacení ušlé mzdy po dobu prac.neschopnosti.Po skončení poměru na dobu neučitou jsem registrována na úp s ozz.Mohu již nyní požádat svého zaměstnavatele o výplatu náhrady za ztrátu na výdělku tj.renty- proplacení výši rozdílu mezi průměrným výdělkem dosahovaným při zaměstnán a nyní?Neposunuje se doba žádosti stejně jako podpora na úp až po 12 měsících?A pokud se nezapočítává odstupné do výplaty renty jak se počítá průměrná mzda a podle kterého paragrafu o rentu žádat?paragraf 371 odst.3 a 6?Děkuji za odpovědˇ.

Dobrý den,

renta se počítá dle § 271b ZP. O výplatu renty je možné požádat už v prvních 12 měsících, jelikož nezávisí na (ne)vyplacení odstupného.

S pozdravem,