Pracovněprávní nároky: Výplata nemocenské po skončení doby určité

Nemocenská

Dobrý den. Můj syn pracuje v německu.Od ledna je v pracovní neschopnosti, která bude trvat minimálně do konce června 2017. Pracovní smlouvu má do 31.5.2017.Bude mu dál vyplácená nemocenská.Děkuji J.Vlasáková

Vážená pí. Vlasáková,

Pokud je váš syn zaměstnán podle českého práva (tj. má uzavřenou smlouvu s českou firmou), náleží mu i po skončení smlouvy nárok na nemocenskou, kterou mu bude vyplácet OSSZ.

S pozdravem,