Pracovněprávní nároky: Výplata nemocenské po ukončení PP

Nemocenské dávky

Dobrý den, bylo mi doručeno ukončení pracovního poměru ve zkušební době, jsem na neschopence.Chci se zeptat, bude mi i nadále vyplácená nemocenská od OSSZ, komu mám posílat lístky na peníze, kdy se hlásit na UP, hlásit tuto změnu zdravotní pojišťovně?Děkuji za odpověď

Vážená paní,

Pracovní neschopnost bude trvat i nadále a budete mít nárok na nemocenské dávky, lístky na peníze budete i nadále odesílat bývalému zaměstnavateli. Na úřadu práce se nahlaste co nejdříve po ukončení pracovní neschopnosti a pojišťovně není třeba nic hlásit.

S pozdravem, Vaše nároky