Zdraví: Výpočet bodů při pracovním úrazu

Pracovní úraz Bodové ohodnocení

Dobrý den, mám dotaz.Dne 28.12 se mi stal pracovní úraz.Pracovní neschopnost mi skončila až 31.3.Odnesla to moje noha,resp kotník ( vymknutý).Na stránkách jsem našel,že bych mohl dostat od pěti do sto bodů bolestného.Doktorka mi napsal třicet.Jak se to prosím počítá,nebo z čeho bere,že zrovna těch třicet a né sto.. :) Další dotaz je,že z čeho mi to budou dopočítávat těch sto procent.Vím,že je to z průměrného výdělku.Zádrhel je,že mám oddělaný jen jeden měsíc(HPP) .Před tím jsem studoval,nebo měl jen příležitostné brigády.Další můj dotaz je ohledně jízdného autem-vyúčtování.Kolik proplácí pojišťovna za jeden kilometr.Díky.

Dobrý den,

bodové hodnocení spadá do kompetence lékařů. Bohužel nejsme lékaři, a proto správnost bodového odhodnocení nemůžeme posoudit. Jestliže nesouhlasíte s ohodnocením bolestného, můžete se zkusit obrátit na jiného lékaře.

Pokud se jedná o pracovní úraz, je hodnota bodu dle Nařízení vlády 250 Kč.

V otázce proplácení jízdného pojišťovnou nemáme dostatek informací k správnému posouzení, protože záleží na pojišťovně a jejich podmínkách.

S pozdravem,

Vaše nároky.cz

Zpět do Zdraví